Important Links

116days since
Days until 1st practice for 2014

Navigation

2014 Picture Schedule

Team Photo Schedule

 

 

Friday, April 25

                  3:35 p.m. –  U-5, Team 1, Ripka’s Hoof Trimming (Burgundy and Gold)

 – Jennifer Ripka (814-935-3801)

3:45 p.m. – U-8, Team 7, Martinsburg Pizza (Burgundy and Gold)

– Jennifer Ripka (814-935-3801)

4:00 p.m. – U-8, Team 5, Penn Metal Fabricators, Inc. (Columbia and Navy)

 – Randy Trexler (814-312-7339)

                  4:15 p.m. – U10, Team 1, Companion Animal Hospital (Tangerine and Navy)

– Darrell Clapper (814-660-3618)

                   4:30 p.m. –  U-16, Dairyside Veterinary Services (Gold and Royal)

                                                      – Darrell Clapper (814-660-3618)

                  4:45 p.m. –  U-8, Team 8, Tussey Mtn. Mulch (Kelly and Gold)

– Jesse Theys (814-696-8682)

5:00 p.m. – U-10, Team 4, Ark Financial Services (Royal and Gold)

– Angelika Laird (315-857-6027)

5:15 p.m. – U-5, Team 2, Ritchey’s Dairy (Red and Royal)

– Nathan Bartley (814-207-7424)

5:25 p.m. –  U-12, Team 2, Blue Knob Auto (Red and Royal)

– Malcolm Weyandt (814-215-6036)

5:40 p.m. –  U-5, Team 3, D. Merl Tipton VFW Post 43 (Silver and Navy)

– Paul Dunmire (814-761-2435)

5:50 p.m. –  U-5, Team 4, D. Merl Tipton VFW Ladies’ Auxiliary (Navy and Red)

– Stacy Kuster (814-934-9629)

6:00 p.m. – U-5, Team 5, Altoona First Savings Bank (Hunter and White)

– Ryan Dunne (724-980-3654)

6:10 p.m. – U-5, Team 6, Freedom RV Rentals (Orange and Black)

– DeAnne Belles (814-935-2263)

6:20 p.m. – U-6, Team 1, Smith Transport (Silver and Navy)

– Bradley Davis (814-937-7311)

6:30 p.m. – U-8, Team 6, West Central Equipment (Silver and Navy)

 – Shawn Kensinger (814-285-8514)

                  6:45 p.m. – U-10, Team 3, Bridenbaugh Farm Market (Silver and Navy)

 – Shawn Kensinger  (814-285-8514)

                  7:00 p.m. – U-6, Team 2, Keith Electrical Services (Black and Red)

– Emily Keith (814-241-0175)

                  7:10 p.m.  – U-6, Team 3, D. Merl Tipton VFW Post 43 (Tangerine and Navy)

– Dustin Brooks (814-505-2465)

                  7:20 p.m. – U-6, Team 4, Homewood (Lime and Royal)

– Daniel Clapper (814-793-9333)

                  7:30 p.m. – U-6, Team 5, Southern Cove Medical Associates (Red and Royal)

– Diane Clapper (814-793-9333)

                  7:40 p.m. – U-6, Team 6, Penn Metal Fabricators (Columbia and Navy)

– Steven Kocsis (814-934-3848)

                  7:50 p.m. – U-8, Team 1, Murray-Appleman American Legion

– Nathan Ritchey (814-937-0630)

                  8:05 p.m. – U-8, Team 2, H. H. Brown (Royal and Gold)

– Brian Campbell (814-414-6478)

                  8:20 p.m. – U-12, Team 1, Ink Spot & Toner Shop (Royal and Gold)

– Brian Campbell (814-414-6478)

                  8:35 p.m. – U-8, Team 3, Stahl’s Custom Farming (Lime and Royal)

– Chris Lovett (814-515-4831)

                  8:50 p.m. – U-8, Team 4, Barkman Oil Co. (Navy and Red)

– Michael Zolnoski (814-502-2551)

                  9:00 p.m. – U-10, Team 2, Duncansville VFW (Red and Royal)

 – Sandy Showalter (814-502-2389)

                  9:15 p.m. – U-14, Thompson Funeral Home (Gold and Royal)

– Charles Balliet (814-937-6080)

 

 

Subpages (1): Home
Comments